Наша школа део Европске школе без граница

У нашој школи одржана је инфо сесија о истраживању ставова средњошколаца о Европској унији. Ова активност део је пројекта „Европска школа без граница! – Превазилажење предрасуда код средњошколаца у Јабланичком округу да ће уласком у ЕУ људи у Србији изгубити национални и културни идентитет“. Инфо сесији претходило је анкетирање ђака друге и треће године наше школе.

Више информација на сајту

Малишани из вртића „Наше дете“ уче о безбедности у саобраћају

У нашој школи малишани старије групе вртића Наше дете Предшколске установе „Вукица Митровић“, присуствовали су предавању „Безбедност деце у саобраћају”.

Предавање је одржао наставник практичне наставе у подручј рада Саобраћај Милош Гроздановић.

Циљје подстицање развоја културе и понашања у саобраћају од најранијег доба, као и развијање правилних навика.

Ова активност одржана је поводом обележавања Дечје недеље.

Pazljivko-15.jpg

ПРЕДАВАЊА О ЕЛЕКТРОНСКОМ ПОСЛОВАЊУ

15.03.2017.г.

У Свечаној сали Техничке школе „Раде Металац“ поводом обележавања Дана установе одржана су два предавања из области електронског пословања.

Доц. др Горан Куњадић, са Универзитета Сингидунум,  говорио је о безбедносним  механизмима у банкарским трансакцијама.

GK.jpg

Ивана Мицић, директора CREDIT AGRICOLE Банке у Лесковцу, презентовала практичну примену мобилног банкарства.

IM.jpg

Оваква и слична предавања по традицији се годинама организују у нашој школи. Предавачи су присутнима наставницима, ученицима и представницима банака приближили нове трендове у електронском пословању. Посебно интересовање изразили су ученици образовног профила ЕЛЕКТРОТЕХНИЧАР ИНФОРМАЦИОНИХ ТЕХНОЛОГИЈА који у четвртом разреду имају управо предмет  ЕЛЕКТРОНСКО ПОСЛОВАЊЕ. Овом приликом употпунили су и проширили своја знања из те области.

Поступање у случају елементарне непогоде

Март 2017. – Двадесеторо ученика прве године наше школе присуствовало је едукацији како се понашати у случају елементарне непогоде. Предавачи су били официр за везу Војске Србије у штабовима за ванредне ситуације кп Предраг Костић,  Томислав Антић и Валентина Ђокић испред Штаба за ванредне ситуације Лесковца и секретар Црвеног крста Драфан Величковић.

Ученици су се ближе упознали са појмом техничко технолошка несрећа, начином функционисања Штаба за ванредне ситуације у случају појаве елементарне непогоде на територији Јабланичког округа и улогом и значајем Црвеног крста у тој ситуацији, као и са улогом и задатком официра за везу Војске Србије у штабовима за ванредне ситуације.

Након предавања ученици су обишли склониште у Дому здравља Лесковац.

Час програмирања за ученике првог разреда основне школе „Светозар Марковић“

Поводом светске манифестације под називом „ Час програмирања“, који се одржава сваке године, нашу школу посетили су ученици ОШ „Светозар Марковић“, I-3 одељења са учитељицом Санелом Ћирић.

Циљ овог пројекта је да ученицима помогне да упознају програмирање.

Боравећи у нашој школи имали су прилику да се упознају са програмирањем ,роботиком,3Д штампом и израдом мултимедијалних садржаја.

Посебну пажњу и одушевљење изазвала је посета Кабинету за мултимедију . Наши мали гости имали су прилику да бораве у школском ТВ студију где су били водитељи, певачи, рецитатори и глумци.

Оливера Илић,социолог