ОДРЖАНА ПРЕДАВАЊА ИЗ ОБЛАСТИ ТЕХНИЧКИХ НАУКА

У Свечаној сали Техничке школе „Раде Металац“ поводом обележавања Дана установе одржана су три предавања из области техничких наука при чему су ученици и професори наше школе нешто више сазнали о различитим решењима из области индустријске аутоматизације производње и аутоматизације процеса.

PREDAVANJE a

Др Александар Јањић са нишког Електронског факултета говорио је о електричном погону аутомобила, а Александар Станковић из водеће светске компаније у областима електроенергетике и индустријске аутоматизације АBB Grupe о уштеди електричне енергије.
Мирјана Величковић презентовала је производе водећег светског произођача пнеуматских и електронских компонената и система намењених аутоматизацији производних процеса „ФЕСТО“ .
Оваква и слична предавања по традицији се годинама организују у нашој школи како би ђаци и професори проширили сазнања у корак са савременим трендовима у областима за које школа образује кадар.