Обележен светски дан књига и ауторских права

“Говори да те видим, читај ми да те разумем. “

Поводом Светског дана књиге, који се у свету обележава сваке године 7. марта, а у Србији 24. априла, у просторијама библиотеке Техничке школе “Раде Металац” одржан је скуп активности на ову тему.

Активности су организовали библиотекари школе Татјана Динић, Ана Ђорђевић и Зорана Јовановић и ученици – чланови библиотеке. Ђаци четврте године су извели рецитал “Мостови” дела нашег нобеловца Иве Андрића. Део програма био је посвећен Нобеловој награди и њеним добитницима када је књижевност у питању, али су присутни могли да се упознају и Ниновом наградом која је нејпрестижнија у нашој земљи у области књижевности.

1

2

За ову прилику направљена је презентацију о савременим екранизованим најпознатијим светским ауторима и књигама које су обележиле 21. век као што су “Хари Потер”, Толкинов “Господар Прстенова “, “Игри престола” и других екранизација. Док је ученицима објашњавано да је Андрић добио Нобелову награду 1961. када је кандидат био и сам Толкин, група ђака је бојила букмаркере, цртала и писала саставе на одабране теме.

Током ових активности ђаци су увидели значај писане речи али су и уживали учествовањем у приређеним играоницама.