Почиње обука за завариваче

21.04.2015.

Ове недеље за седморо полазника, између којих су и два упосленика ЈП „Топлана“ Лесковац, почиње тридесетодневна обука за завариваче која ће бити спроведена у Регионалном центру за континуирано образовање одраслих кија при нашој школи функционише већ четири године.

Обуку ће изводити наставници практичне наставе и професори Техничке школе „Раде Металац“, а проверу за издавање међународно признатог атеста реализоваће професори нишког Машинског факултета са којим наша школа има дугогодишњу сарадњу.

IMG_20131211_155607.jpg

-Наша школа активно прати потребе тржишта рада на простору целог Јабланичког управног одбора али и шире, са једне стране као и иновације у развоју технике са друге стране. Организовањем обука омогућавамо свим заинтересованим кандидатима да се преквалификују чиме добијају шансу више за проналажење посла, рекао је директор школе Славољуб Станојевић гостујући у Јутарњем програму ЈП „Радио Лесковац“ и Телевизије „Наша“.

Обука траје 30 дана. Наком завршетка полазници добијају сертификат признат од стране ресорног министарства и међународно признати атест.