Skype-a-Thon у ТШ „Раде Металац“

Данас је у нашој школи одржан огледни час на коме је презентована могућност повезивања наших ученика и професора са ученицима и професорима из других земаља широм света у реалном времену ради стварања глобалне заједнице учења.

b1.jpg

Повезивање са ученицима, васпитачима и гостујућим предавачима јеостварено путем скајпа (Skype), а сам догађај у коме су учествовали ученици одељења I-6 занимања Електротехничар мултимедија назван је скајпатон - Skype-a-Thon https://education.microsoft.com/Skypeathon

b2.png

Skype-a-Thonсе ове године одржава 29 и 30 новембра#skype ,#skypeathon .

„На овај начин остварена је могућност учења без граница,  то јест да непосредно у живом контакту, учимо једни од других мада смо просторно значајно удаљени“ – рекао нам је Братислав Илић, професор електротехничке групе предмета, под чијим руководством је реализован огледни час и остварен овај вид комуникације и сардње.

b4.png

Свесрдну помоћ у реализацији ове активности пружили су Небојша Вучић помоћник директора, Ирена Илић, професорка енглеског језика, и Игор Арсић, професор електротехничке групе предмета.

Предвиђено је да током сутрашњег дана ушешће у овом догађају узму и ученици одељења  I I I -6  занимања Електротехничар мултимедија.

Братислав Илић