Техничар за роботику JALE SE 4D17S

TRobotikeНа сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја објављен је допунски конкурс за упис ученика осмог разреда у I разред средње школе за школску 2015/2016. г. Наша школа је добила потврду Министарства просвете, науке и технолошког развоја да за предстојећу школску годину уписује занимање ТЕХНИЧАР ЗА РОБОТИКУ - JALE SE 4D17S - (30 - УЧЕНИКА). Допуну конкурса у pdf формату можете преузети на линковима испод.

Допуна конкурса за упис ученика у средњу школу за школску 2015/2016. г.

Техничар за роботику

Ново! Од септембра 2015. г. нови образовни профил ТЕХНИЧАР ЗА РОБОТИКУ.

Након завршетка школовања техничари овог занимања биће оспособљени за рад на рачунару и индустријским роботима Robot
као и да програмирају CNC машине. Роботика је мултидисциплинарна научна област која обједињује познавање електронских система, мехатронских системаи вештачке интелигенције. Примена робота уа реалном окружењу омогућава аутоматизацију производње ради повећања квалитета производа, краћег времена и мањих трошкова производње. Роботи замењују људе на опсаним радним местима.