Обележавање дана сећања на жртве холокауста, геноцида и других жртава фашизма у другом светском рату

У знак сећања на пробој јасеновачких логораша 22. априла 1945. године одржан је Час завичајне историје посвећен Дану сећања на жртве холокауста, геноцида и других жртава фашизма у Другом светском рату у просторијама градске библиотеке.

secanje-na-zrtve-2

secanje-na-zrtve-3

secanje-na-zrtve-1

Народни музеј Лесковац је у сарадњи са Народном библиотеком „Радоје Домановић“ организовао предавање на тему страдања у Другом светском рату. У оквиру програма обележавања, у библиотеци је приређена изложба предмета из збирке Народног музеја посвећене овом периоду.

Предавању и изложби су присуствовали ученици првог разреда наше школе који су имали прилике да чују сведочења потомака жртава холокауста и геноцида у Другом светском рату, као и да виде значајне експонате из ратног периода.