Европски дан језика

У школама је по четврти пут обележен Европски дан језика са Друштвом за стране језике и књижевности Србије и Друштвом школских библиотекара Србије.

Европски дан језика слави вишејезичност, вишекултуралност и интеркултуралност, толеранцију, отвореност, радозналост и целоживотно учење.

У библиотеци Техничке школе „Раде Металац“ обележен је Европски дан језика 26. септембар. Учествовали су ученици првог, другог и трећег разреда.

Ученици II-6 и II-7 учествовали су у квизу, који је организовала колегеница Маја Станковић. Павле Стојановић и Нина Станковић ученици I-8 читали су занимљиве текстове на енглеском језик

EDJ1 EDJ2

Марко Ђорђевић II-2 и Дарко Ђорђевић II-3 говорили су на руском језику о свом родном месту. Лазар Коцић II-8 рецитовао је песму о Волги.

EDJ3

Реализацијом ових активности подстичемо ученике да се снађу у проналажењу одговарајућих извора и литературе које могу користити за стицање знања и развијање вештина, као и за учење и подизање свести о значају учења језика.